Účastníci fóra navrhovali, jak zlepšit kvalitu života v Kroměříži
Kroměříž – O praktických i teoretických změnách, které by obohatily život v Kroměříži, v úterý 6. září debatovali představitelé kroměřížské radnice, úředníci, zástupci občanských sdružení, kulturních a společenských institucí a vůbec občané, kteří se o dění ve městě zajímají. V sále Klubu Starý pivovar se konalo Fórum Zdravého města, setkání, jehož cílem je hledat možnosti, jak zlepšit kvalitu života a životního stylu ve městě.
Každý z účastníků měl možnost stát se členem některé z pracovních skupin, které byly zaměřeny například na veřejnou správu, životní prostředí, zdravý životní styl, sociální oblast, kulturu a společnost, podnikání či dopravu. Na stejné oblasti je přitom rozdělen i Plán zdraví a kvality života, kterým se kroměřížská radnice v rámci projektu Zdravé město řídí. „Obsahem dnešního setkání je diskuze o věcech, které se v Kroměříži dějí a hlavně mají dít,“ upozornil ředitel Národní sítě Zdravých měst Petr Švec.
„Vyústěním setkání by měla být konkrétní řešení v rámci daných témat i kontrola toho, co se v dané oblasti v uplynulém roce udělalo. Náměty a opatření můžeme přímo zahrnout do návrhu městského rozpočtu na příští rok,“ uvedla místostarostka Kroměříže Olga Sehnalová, která je současně předsedkyní komise pro projekt Kroměříž – Zdravé město.
Z účasti na fóru je zřejmé, že budoucnost Kroměříže není lidem lhostejná. „Ohlasy jsou pozitivní a těší nás i velký zájem. Hojná účast je ovšem jedna věc a praktický dopad druhá. Pro nás je důležité, že náměty vzešlé z diskuze budou zapsány do plánu zdraví a postupně realizovány,“ poznamenala koordinátorka projektu Jana Knapková. V návrzích je například zklidnění dopravy na průtahu městem, pokračování v projektu bezbariérové městské hromadné dopravy, zvyšování kvality dětských hřišť, zlepšování informovanosti o dění ve městě a na radnici a celá řada dalších praktických bodů.